ETKİLİ İLETİŞİM BECERİLERİ

MAPLE İLE SEMBOLİK HESAPLAMA
9 Ocak 2017
TÜRKMEN ATASÖZLERİ
9 Ocak 2017

ETKİLİ İLETİŞİM BECERİLERİ

Eser Adı: ETKİLİ İLETİŞİM BECERİLERİ

Dili: Türkçe

Yazar: Ercan KOCAYÖRÜK

İSBN: 978-605-5863-61-6

Kitabın Türü: Eğitim

Cilt Bilgisi: Amerikan Biristol

Basım Tarihi ve Yeri: Mart 2012 İstanbul

Kitap Boyutu: 16 cm x 19 cm

Sayfa Sayısı:105

Etiket Fiyatı: Baskısı Tükendi

 

Anne-babalar, çocuklarını sağlıklı, mutlu ve başarılı yetişkinler olacak şekilde yetiştirmek için ellerinde geleni yapmak isterler. Ancak anne-babalar bazı durumlarda, genellikle ergen çocuklarıyla, çatışma yaşarlar ve iletişim engelleri ile karşı karşıya kalırlar. En iyi niyetlerle başladıkları çatışma çözme ve iletişim girişimleri bile yanlış anlama, öfke, kızgınlık ve duygusal uzaklıkla son bulabilir.

Anne-babalar, çocuk ve ergenlerle sağlıklı ilişkiler kurabilmek için gereksinim duydukları iletişim becerilerini geliştirebilirler mi? Çocuk ve ergenlerin gelişimlerinde önemli bir diğer boyutu oluşturan öğretmenler ve eğitimciler yeterli ve sağlıklı bir iletişimi nasıl kurabilirler.

Bu kitap, öncelikler anne-babaların ve de öğretmenler ve eğitimcilerin okul çağındaki çocuklarla başarılı bir iletişim kurmalarını engelleyen güçlüklerin üzerinde gelmelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlandı. İlk önce iletişimin tanımlanmasıyla başlanan bölümü, anne-baba çocuk ilişkileri ve anne-baba tutumları izlemektedir. Sonraki bölümlerde ise, sözel ve sözel olmayan iletişim becerileri, empati, etkili dinleme becerileri, sendili-bendili ve çatışma çözme becerileri ile ilgili uygulamalara yer verilmiştir.