Okuma Becerisi Öğretimi ve

Ortaçağ Türk Tarihi Ana Kaynakları
10 Ocak 2017
Kriter KPSS Eğitim Bilimleri Modüler Set 2009
10 Ocak 2017

Okuma Becerisi Öğretimi ve

Eser Adı: Okuma Becerisi Öğretimi ve

Değerlendirilmesi

Orijinal Adı: Okuma Becerisi Öğretimi ve

Değerlendirilmesi

Orijinal Dili: Türkçe

Dili: Türkçe

Yazar: Salim RAZI

Kitabın Türü: Ders Kitabı

Kağıt Bilgisi: 2. Hamur

Cilt Bilgisi: Karton Kapak

Basım Tarihi ve Yeri: 2008 İstanbul

Sayfa Sayısı: 200

Kitap Boyutu: 240×160

ISBN: 978-975-01186-9-2

Barkot: 9-789750-118692

Etiket  Fiyatı:Baskısı Tükendi

 

Dört temel dil becerisi içerisinde en önemli konuma sahip olan okuma becerisi bu önem sayesinde birçok dil öğretim yönteminde üzerine en çok odaklanılan bir beceri olmuştur. Bu önemli beceriyle ilgili olarak dünya çapında bugüne dek birçok araştırma yapılmış ve bu araştırmalar doğrultusunda pek çok makale ve kitap yazılmış olmasına rağmen, ülkemizde okuma becerisi öğretimi ve değerlendirilmesiyle ilgili kaynak sıkıntısı çekilmekte ve bu alanda yazılmış olan Türkçe eserlerin eksikliği nedeniyle hem ana dilde hem de yabancı dilde okuma becerisini öğretirken ve değerlendirirken sorunlarla karşılaşılmaktadır.

Okuma Becerisi Öğretimi ve Değerlendirilmesi, söz konusu sıkıntıya çözüm sunabilmek amacıyla, özellikle İngilizce yazılmış olan kaynaklara atıfta bulunarak okuma becerisinin öğretimi ve değerlendirilmesiyle ilgili önemli tartışmaları Türkçe olarak sunmayı hedeflemiştir. Böylelikle okuma becerisinin öğretimi ve değerlendirilmesine ihtiyaç duyan hem yabancı dil hem de Türkçe öğretmenlerinin Okuma Becerisi Öğretimi ve Değerlendirilmesi kitabından yararlanmaları amaçlanmıştır.

Kaynakçasının zenginliği nedeniyle kitabın yabancı dil ve Türkçe öğretmenlerinin yanı sıra, Yabancı Diller Eğitimi ve Türkçe Eğitimi Bölümlerinde lisans ve lisans üstü öğrenimlerini sürdüren öğrenciler için de son derece yararlı bir kaynak olacağı kanaatindeyim.

 

Prof. Dr. Dinçay KÖKSAL